خانم فاطمه موسوی


رتبه 6 کنکور مهندسی مواد

سال تحصیلی 1398

0
سلام خدمت همه دوستان، مخصوصا دوستان کنکوری 99
فاطمه موسوی هستم. دانشجوی کارشناسی متالورژی صنعتی دانشگاه نوشیروانی بابل، رتبه 6 شناسایی کنکور ارشد 98.
از تابستون تصمیم گرفتم برای کنکور 98 شروع کنم به درس خوندن. در کلاسای رایگان استاد صفرپور و شرکت کردم و مطمئن شدم که میخوام این مسیر رو با ایشون پیش برم. چیزی که تو همون جلسه اول منو متقاعد کرد، روش تدریسشون بود. ایشون از پایه و به طور مفهومی تمام مباحث رو توضیح میدادن. به خاطر پروژه تصمیم گرفتم که از ترم پاییز کلاسای استاد رو شرکت کنم. تو این مدت که تا آبان فرصت داشتم، چند تا فصل رو از روی دیتر و جزوه اساتیدم خوندم که خیلی وقت گیر بود. همزمان شروع به خوندن ریاضی هم کردم. بعد از شروع کلاسا متوجه شدم که کلی فرمول و مباحث اضافی تو کتابای مرجع هست که اصلا نیازی به خوندنش برای کنکور نیست و نمیشد با این شرایط طبق زمانی که مورد نظرم بود مباحثو تموم کنم.
در مورد ریاضی هم چون خیلی طول میکشید تا هر فصلو بخونم با صحبت با استاد صفرپور به این نتیجه رسیدم که کلاس های استاد عبدالله زاده شرکت کنم. روند کار هم اینطوری بود که هر هفته هر مبحثی که استاد تدریس میکردن، من جزوه های اون مبحثو کامل میخوندم و تست میزدم که چقدر این قسمت و تست زدن از کتاب مدرسان سخت بود! چون پر از اشکال و روش های متفاوت و عجیب غریب بود. حتما توصیه میکنم از اول کار کتاب جمع بندی استادو تهیه کنید و چک کنید.
یکی از بزرگ ترین مزیت های درس خوندن همزمان با کلاس های استاد و مشورت با ایشون این بود برای من که آدم استرسی هستم مسیر واضح بود و میدونستم قراره چیکار کنم و ضمن اینکه من روش درس خوندنم هم اشتباه بود و استاد تو این مسیر خیلی کمکم کردن. چون من به طور فشرده یه درس رو تو روز میخوندم بعد تقریبا همه درس ها رو تو یه روز میخوندم. آزمون آزمایشی ها هم خیلی تو این مسیر به من کمک کرد. بعد هر آزمون کلی نکته جدید یاد میگرفتم. مدیریت زمان رو یاد گرفتم و اینکه چقدر بعضی موقع ها بی دقت و سطحی جزوه های استادو میخونم. همراهی استاد باعث شد این مسیرو با کمترین استرس پیش ببرم. مباحثو به طور مفهومی بدون نیاز به خوندن کتاب مرجع قطور یاد بگیرم چون جزوه ایشون خلاصه ای از مباحث مورد نیاز کنکور از تمامی کتاب هاست. هم اینکه اگه مشکلی داشتم و سوالی برام پیش میومد استاد با دلیل و رفرنس راهنماییم میکردن. همین باعث میشد که من وقت زیادی برای گشتن جواب سوالام نذارم که واقعا ممنون ایشونم.
در آخر هم اینکه مهم ترین چیز تداوم و تلاش و پیگیریه. اگه روزی سه ساعت درس بخونین خیلی بهتر از اینه که یه روز 10 ساعت درس بخونین و دو روز بعد درس نخونین. در مورد خوندن ریاضی هم نیاز به تلاش و پیگیری داره. من تا چند ماه اول نتیجه خوبی نمیگرفتم. یه جمله ای نوشته بودم و هر وقته ناامید میشد بهم کمک کرد تا ادامه بدم.
. The only reason for time is so that everything doesn't happen at once
برای تک تکتون آرزوی موفقیت میکنم. بدونید اگه آرزوی رسیدن به چیزی رو دارید قطعا با تلاش میتونین بهش برسین و مهم نیست کجا و تو کدوم دانشگاه درس خوندین فقط باید خودتون رو بشناسید و طبق اون تلاش کنید. امیدوارم بهترین مسیر انتخاب کنید.
0
این مطلب را می پسندم
  
اتاق فرار