آقای مهدی قصری


رتبه 19 کنکور مهندسی مواد

سال تحصیلی 1398

2+
سلام
مهدی قصری هستم، رتبه 19 گرایش شناسایی در کنکور سال 98.
برای من آزمون ها به شدت تاثیر داشتن توی روند مثبت مسیر مطالعه برای کنکور. به نظر من مهم ترین مرحله درس خوندن اولشه! چون معمولا بچه ها در ابتدا سردرگمن یا ممکنه بی برنامه باشن. در کل خیلی مرحله خیلی سختیه. مطمئنا من هم همین وضعیت رو داشتم اما وقتی با استاد صفرپور صحبت کردم، ایشون با حوصله منو راهنمایی کردن و من رو خارج کردن از سردرگمی و بی برنامگی.
خوشبختانه بعد از اینکه آزمون ها شروع شد، درس خوندنم نظم پیدا کرد و آزمون ها باعث می شدن که من هر جور شده خودم رو به مباحث برسونم. در ضمن پیوستگی که آزمون ها داشت خیلی خوب بود. نکته مهم اینه که بودجه بندی تخصصی و عالی ای که آزمون های مواد کنکور نسبت به بقیه موسسه ها خیلی بهتر بود. متاسفانه بقیه موسسات خیلی سنگین و پرحجم شروع می کنن مباحث آزمون رو و همین باعث میشه اکثر داوطلبا عقب میمونن از مباحث.
آزمون های مواد کنکور سبک تر و پایه ای تر شروع می شدن. این موضوع باعث می شد که دانشجو ها فرصت کافی دارن مباحث مهمی مثل کریستالوگرافی یا نابجایی رو بدون نگرانی بخونن. این آزمون ها مزایای زیادی دارن که جلسه تحلیل آزمون هم یکی از اون هاست. استاد صفرپور توی این جلسات به طور مفصل هر سوال رو توضیح می دادن و ما می دیدیم که سوالا چند درصد شباهت به نمونه های سالای قبل دارن. البته آشنایی کلی با جو کنکور و سنجش سطحمون نسبت به بقیه هم خیلی به ما کمک کرد.
همچنین پاسخ نامه این آزمون ها واقعا یه چیزی فراتر از پاسخ نامه تشریحی و درست مثل یه جزوه کامل بودن. خود من همیشه از این پاسخ ها نکته برداری می کردم. توی جلسات تحلیل آزمون، استاد صفرپور به توضیحات کوتاه اکتفا نمی کردن و توضیحاتشون باعث می شد که اگر کسی مطلبی رو خوب یاد نگرفته، دوباره کلیت و مفهوم رو یاد بگیره.
من کلاس های مواد کنکور رو هم به صورت غیرحضوری شرکت کردم، که از لحاظ کیفی راندمان مطالعه رو افزایش میده. خیلی از نکات مبهم مباحث سخت و مهمِ درسهایی مثل خواص فیزیکی و مکانیکی همون موقع کلاس برای بچه ها برطرف میشه . این برطرف شدن ابهامات خیلی به بچه ها کمک می کنه که درگیری ذهنی نداشته باشن.
توصیه من به داوطلبای کنکور اینه که هر وقت نتیجه آزمون ها خوب نشد نا امید نشن. حتی اگر در دوره کارشناسی قوی نبودن عیبی نداره، چون کنکور مواد به نحوی هست که اگر یه ذره با انرژی وقت بذارن حتما نتیجه میگیرن. در آخر از تیم مواد کنکور تشکر می کنم که همیشه دلسوزانه به سوالات ما پاسخ میدادن و با انرژی برای ما وقت میذاشتن. بدون شک من این موفقیت رو مدیون مجموعه ایران مواد هستم.
2+
این مطلب را می پسندم
  
اتاق فرار