آقای محمد رهنما


رتبه 22 کنکور مهندسی مواد

سال تحصیلی 1397

0
سلام من محمد رهنما هستم فارغ تحصیل سال 86 رشته مهندسی مکانیک.رتبه 39 شناسایی و 22 جوشکاری.
قطعا خوندن چند خط تجربه من برای کنکوریهای عزیز خیلی امید بخش خواهد بود مخصوصا کسانی که مشکل زمان دارند.
قبلش یه توضیحی در مورد شرایطم بدم. من 10 سال پیش از یه دانشگاه معمولی و تو یه رشته متفاوت فارغ التحصیل شدم در حین تحصیل به متالورژی علاقمند شدم ولی اون سالها موفق به ادامه تحصیل نشدم. تا اینکه پارسال تصمیم گرفتم دومرتبه شرکت کنم ولی این دفعه خیلی سخت بود چون هم شاغل بودم و هم متاهل و جالبه بدونید تایم کاری من تقریبا روزی 12 ساعت هستش. البته این اواخر یکم کار سبک شده بود و 4 , 5 ساعتی تایم مرده و 3 , 4 ساعتی هم بعد از کار وقت داشتم (به قول دوستان تایم انبردستی) که میتونستم استفاده کنم.
از آذر ماه درس خوندنو با کلاسهای فرادرس و کتب راهیان ارشد قدیمی شروع کردم ولی خیلی سخت و زمان بر بود چون درسی مثل ترمو مواد رو در دانشگاه نخونده بودم و خیلی از مطالب دروس دیگر تازگی داشت جدای از این سالها بود که از درس و دانشگاه دور بودم. این مسائل باعث ناامیدی من شد و مدتی درس نخواندم و به قول معروف بی خیال شدم. ولی من تصمیم داشتم ادامه بدم.
دی ماه دوباره شروع کردم چون کمبود زمان داشتم و نمیتونستم همه درسها رو پوشش بدم زبان و قسمت زیادی از ریاضی رو کنار گذاشتم (با توجه به ریسکش اصلا توصیه نمیکنم) و سه درس اصلی رو ادامه دادم ولی باز نمیرسیدم و نمیتونستم بودجه بندی خوبی انجام بدم تا اینکه با یه search ساده با ایران مواد و مهندس صفر پور آشنا شدم و کلاسهای فشرده زمستون ایشون و معادلات مهندس عبدالله زاده رو شرکت کردم و جالبه هیچکدوم از کلاسها رو نتونستم آنلاین حضور داشته باشم و تا دو هفته بعد از اتمام کلاسها هنوز درگیرشون بودم. کلاسهای مهندس صفر پور تجربه بینظیری برای من بود چون درس خوندنمو هدفمند و از هدر رفت وقت برای مطالب غیر ضرور جلوگیری میکرد و از همه مهمتر بعضی مطالب مثل ترمو که برای من جدید بود و نیاز به یک متخصص و معلم داشت با شرکت در کلاس آقای صفرپور این مشکل هم رفع شد. سر کلاس تمامی مطالب به دیتیل تدریس و تستهاش کار میشد هر مشکلی هم که داشتم مهندس مثل یک دوست تاکید میکنم مثل یک دوست انرژی میذاشتن و رفع اشکال میکردن. البته من خیلی ایشون رو اذیت کردم و جا داره بازم از ایشون به خاطر وقتی که میذاشتن تشکر کنم. تمام این مدت سعی کردم با کلاس پیش برم و بسته به مطالب آزمونکها که بسیار هوشمندانه و هدفمند طراحی شده بودن , کلیه دروس را تا جای ممکن دوره میکردم و در آزمون شرکت میکردم.
بعضی دروس مثل ریاضی و ترمو کلیدی هستن و اکثرا از این دو درس واهمه دارن. کارنامه سالهای قبل گویای این مطلب هست. من برا ریاضی نتونستم وقتی بذارم ولی ترمو رو از دست ندادم و سعی کردم مطالبشو تا جای ممکن یاد بگیرم و نتیجه هم داد.
بعد از اتمام کلاسها تمامی دروس رو مجدد دوره کردم و به توصیه مهندس حدود 20 روز قبل از کنکور هر روز یه کنکور از خودم میگرفتم و هر جا اشکال داشتم دومرتبه به جزوات و کلاسها رجوع میکردم. نتایج اولیه با وجود اینکه خونده بودم فاجعه بود ولی به مرور خوب شد و نتیجه کنکور من با نتایج کنکورهایی که هفته اخر از خودم میگرفتم مشابه بود.
خوب خان اول رو رد کردم ولی با این شرایط چجوری میشه رفت دانشگاه!
تقریبا یک رمان نوشتم. در آخر از مهندس صفر پور , مهندس عبدالله زاده و خانوادم که طی این مدت صبوری کردن تشکر میکنم و چند توصیه برا کنکوریهای عزیز
- تعطیلات نوروز فرصت طلایی هستش برا پیشی گرفتن از رقبا. از دستش ندین.
- تمام مدت حواستون به هدفتون باشه. بسیار امید بخشه و انرژیتون رو بالا نگه میداره. ,br>- خودتون رو با هیچکس مقایسه نکنید.هر کسی شرایط خاص خودشو داره.
- داشتن یه مشاور خوب که منابع رو به خوبی بشناسه و به مطالب مسلط باشه واقعا راهگشاست (خودش نصف راهه).
امیدوارم که مفید و امید بخش بوده باشه.
شاد و پیروز باشید.
0
این مطلب را می پسندم
  
اتاق فرار