آقای علی رضایی


رتبه 3 کنکور مهندسی مواد

سال تحصیلی 1398

1+
سلام خدمت همه دوستان و عزیزان کنکوری
من علی رضایی رتبه 3 گرایش شناسایی و انتخاب مواد در سال 98 هستم.
من از کلاس های دروس اختصاصی، آزمون های آزمایشی، دوره جمع بندی و کتاب جمع بندی کنکور موسسه ایران مواد استفاده کردم.
معمولا هر کسی که بخواد برای کنکور ارشد مواد شروع به خوندن کنه اولین سوالی که مواجه میشه اینه که از چه منبعی استفاده کنه چون کتاب های زیادی وجود داره که هر کدوم یه بخشی رو پوشش میدن و هر کدوم یه مبحثی رو خوب توضیح داده تو این جاست که شما میمونید که کدوم رو باید بخونید. چون تقریبا غیرممکنه که بخواید هر مبحث رو از یه رفرنسی بخونید و خلاصه کنید.
من خودم اون موقع این مشکل رو داشتم اما نمیخواستم کلاس کنکور شرکت کنم چون دید خوبی نسبت به کلاسای کنکور نداشتم!
ولی بعد صحبت با دوستان به این نتیجه رسیدم که باید از کسی مشورت بگیرم که خودش این راه رو قبلا رفته باشه و براش واضح باشه و پستی بلندی های این مسیر رو بشناسه بعد پرس و جو با گروه ایران مواد و مهندس صفرپور آشنا شدم و بعد صحبت با ایشون به این نتیجه رسیدم که برای موفقیت لازمه کلاس های کنکور رو ثبت نام کنم.
خوبی که این کلاس ها داشت این بود که جزوه هایی که تو این کلاس ها داده میشد از بهترین مباحث تک تک کتاب ها انتخاب شده بود. تو این حالت تقریبا 50 درصد فکر شما راحت میشه چون حیالتون راحته که بهترین منبع ممکن رو دارید می خونید.
مورد بعدی که من استفاده کردم آزمون های آزمایشی بود که واقعا خیلی به من کمک کرد. پاسخنامه این آزمون ها به قدری جامع بود که شما وقتی اونا رو میدیدین متوجه میشدین که برای نوشتن اونا چندین هفته وقت وقت گذاشته شده بود و حتی اگه مبحثی رو بلد نبودین میتونستین با خوندن اونا به اشراف کاملی روی مبحث برسید.
من دوره جمع بندی عید رو هم شرکت کردم. این خیلی مهمه که شما بدونید چطوری از عید باید استفاده کنین. ما توی دوره جمع بندی عید سوالات سال های گذشته رو به صورت دسته بندی موضوعی حل کردیم. این جا خیالمون راحت بود که طبق برنامه درست پیش میریم و تست ها رو میزنیم و ان شاءالله به نتیجه هم می رسیم.
آخرین بحثی که باید بگم در مورد کتاب جمع بندی کنکور هستش. شما وقتی میخواین برای کنکور شروع کنین به خوندن به این مشکل برمیخورین که کتاب های مختلفی که تو زمینه کنکور ارشد نوشته شدن خیلی ایراد دارن و بعضی وقتا شما یه سوال رو هر چی که حل می کنین می بینید که با پاسخ نامه مغایرت داره و شما به نتیجه نمی رسید. بعد کلی گشتن و وقت گذاشتن متوجه می شید که اون پاسخ نامه غلطه! اگه این مورد دو سه بار باشه مشکلی نداره اما وقتی که تو دفعات زیاد با این مشکل رو به رو می شید به مرور دل سرد میشید. اما این کتاب واقعا این مشکل رو نداشت و با این که اولین چاپش بود سوالات کاملا واضح و مشخص بود و پاسخ نامه خیلی قوی داشت. به نظر من یکی از برتری های موسسه ایران مواد بحث کتاب و پاسخنامه ایه که کاملا جامع و قابل اعتماد هست.
به نظر من هر کسی که می خواد کنکور بده بهترین کار اینه که با کسی مشورت کنه که خودش این راه رو رفته باشه و پستی و بلندی های این مسیر رو آشنا باشه. چون عوامل زیادی هستن که باعث دلسردی و منصرف شدن شما از مسیر خوندن میشه هر چی بیشتر شما با این پستی و بلندی ها آشنا باشید و بدونید که چطور میشه جمع و دفعش کرد راحت تر می تونید مطمنئا تو رسیدن به نتیجه مطلوب خیلی کمکتون می کنه
توصیه من به شما اینه که یه آدم مطمئنی رو پیدا کنید که بتونید بهش اعتماد کنید که من به شخصه مهندس صفرپور رو پیشنهاد می کنم. چون ایشون خیییلی پیگیر هستن و میتونن مشاور خیلی خوبی باشن
در آخر می خواستم از کل مجموعه ایران مواد و به خصوص مهندس صفرپور تشکر کنم. امیدوارم این ارتباط صمیمانه و رفاقتی که بینمون شکل گرفته پایدار باشه چون علاوه بر کنکور کارشناسی ارشد توی مسیری که من خودم برای زندگی علمی و مسیر آینده خودم ترسیم کردم این ارتباط خیلی موثر بوده.
1+
این مطلب را می پسندم
  
اتاق فرار