آقای رضا کیانی


رتبه 59 مهندسی مواد

سال تحصیلی 1398

0
سلام به همه دوستان
بنده رضا کیانی دانشجوی ورودی سال 93 رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار از دانشگاه شیراز هستم که تونستم به لطف خدا و کمک های استاد رتبه 68 شناسایی,59 جوشکاری و 62 خوردگی رو بدست بیارم.
من تا اواسط دی ماه هم داشتم برای ارشد کامپیوتر میخوندم ولی یک سری اتفاقات پیش اومد که تصمیم گرفتم ارشد مواد رو بدم. حالا این که چرا این تصمیم رو گرفتم بماند که خودش چند صفحه میشه. ولی حالا من بودم و یه رشته کاملا جدید و تقریبا سه ماه وقت. با یه جستجوی ساده توی گوگل ایران مواد و استاد صفرپور رو پیدا کردم. دوره فشرده زمستان رو شرکت کردم که واقعا برای من حکم نوش دارو رو داشت و معجزه کرد. نحوه تدریس استاد طوری بود که من که اصلا مواد نبودم مطالب رو به راحتی می فهمیدم و می تونستم تست بزنم. فقط توی درس مکانیکی مشکل داشتم.
به نظرم درس خواص مکانیکی مثل دایره هست. مهم نیست که شما از کجا واردش میشی, تنها موقعی همه مطالب رو میفهمی که کل دایره رو قبلا یکبار طی کرده باشی. به همین دلیل بازبینی ها (یکی از مزایاهای کلاس آنلاین) رو دوباره نگاه کردم که خیلی توی فهم مطالب بهم کمک کرد.
از نیمه بهمن تا هفته آخر اسفند روزهایی که کلاس های استاد بود, تقریبا روزی 2 ساعت درس می خوندم...روزهایی که کلاس نبود روزی 4 ساعت مفید فقط مطالب و تست های جزوه رو می خوندم. هفته اخر اسفند و هفته اول عید رو فقط به درس اختصاص دادم و تقریبا روزی 12 ساعت درس می خوندم.
به نظرم فرصت تعطیلات عید رو از دست ندید مخصوصا افرادی که شاغل هستند. بعد از اون دوره جمع بندی استاد بود که به نظرم حتما شرکت کنید. آزمون یکی مونده به آخر مدرسان رو که دادم نتیجه خوب شد و تقریبا به خودم امیدوار شدم ولی فکر کنم همون روز یا فرداش بود که خبر اومد که کنکور ارشد افتاده عقب. اشتباه بزرگی که من و شاید خیلی های دیگه انجام دادند این بود که به این اتفاق به عنوان یک فرصت نگاه نکردند و بیشتر فکر این بودیم که ضد حال بدی خوردیم. به هر حال من تقریبا حدود یک ماه خیلی کم درس میخوندم و فقط جزوه های دست نویس استاد رو مرور میکردم. تصمیم گرفته بودم که که سه آزمون آخر رو آزمون های ایران مواد رو شرکت کنم.
آزمون اولی که 20 اردیبهشت بود رو افتضاح دادم طوری که مکانیکی رو منفی زده بودم و رتبه ام هم جز نفرات آخر بود. ولی ناامید نشدم چون می دونستم من که مطالب رو بلد هستم ولی به خاطر اون یک ماه که بازیگوشی کردم و درست درس نخوندم مطالب داخل ذهنم گم شده بود و مرتب نبود. این اتفاق تلنگری بود تا به خودم بیام و به قول استاد بیام تو بازی. دوباره به صورت جدی شروع به درس خوندن کردم و آزمونک ها رو دانلود کردم و هر روز یکی یا دو تاشو می زدم. تازه فهمیده بودم که چه اشتباهی کردم که هر هفته با خود استاد این آزمونک ها رو نمی دادم. آزمون دوم رو تقریبا متوسط دادم ولی درصد بالای زبان (فک کنم حدود 80 بود) باعث شده بود که رتبم خوب بشه. این جا بود که فهمیدم چقدر زبان و ریاضی تو رتبه موثر هستند. به نظرم به هیچ عنوان این دو درس رو حذف نکنید. من چون وقت خیلی کمی داشم مجبور شدم ریاضی رو کنار بذارم. اشباه بعدی که کردم این بود که چون زبانم خوب بود و یه کم هم به خودم مغرور شده بودم زبان رو اصلا نخوندم. شما باید برای کنکور یه مقدار از حالت تسلط عادیتون بالاتر باشید چون سر جلسه به خاطر مسائل مختلف به هر حال یک مقدار از راندمانتون کم میشه که این اتفاق برای درس زبان من افتاد. کنکوری که زبانش رو راحت میتونستم بالای هفتاد بزنم...وقتی نتایج اومد دیدم 48 زدم و ناراحت شدم. شاید اگر این نقطه قوتی که داشتم رو تقویت کرده بودم, این اتفاق نمی افتاد. هفته های آخر به کنکور رو هم فقط از خودم آزمون می گرفتم و بررسی میکردم. سعی کنید کنکور های چند سال اخیر رو چند بار بزنید که خیلی بهتون کمک می کنه. از آزمون های آزمایشی هم غافل نشید که تجربه های خوبی داخلشون بدست میارید. به قول استاد حتما برید سر جلسه بشینید حتی اگر هیچی بلد نیستید.
در آخر چیز دیگه ای که خیلی بهم کمک کرد مشاوره و تلنگر های استاد بود. فکر نمیکنم توی مباحث کنکوری ارشد و دکتری مواد راهنما و استادی بهتر از ایشون وجود داشته باشه. ممنون که این تجربیات رو خوندید. برای همتون آرزوی موفقیت دارم.
0
این مطلب را می پسندم
  
اتاق فرار