آقای امیر سعادتی


رتبه 1 کنکور مهندسی مواد

سال تحصیلی 1398

1+
سلام به همه دوستان هم رشته ای و کنکوری های ۹۹
امیر سعادتی هستم دانشجوی متالورژی دانشگاه تهران
از همون اول کار که میشد اواسط آبان ماه سعی کردم که با بودجه بندی آزمون های آزمایشی پیش برم. در مورد دروس تخصصی تقریبا موفق بودم ولی ریاضی و زبان رو نمی رسیدم چون پروژه کارشناسیم هم مونده بود و اکثر تست هاش رو باید خارج تهران می زدم عملا ساعات مطالعه ام خیلی پایین بود. اوایل نتیجه آزمون های آزمایشی خیلی خوب نمی شد (خیلی نگران نباشین اگه شروع خوبی نداشتین) ولی بعد از چنتا آزمون درصدام پیشرفت کردن و توی اکثر آزمونای آزمایشی ۱میشدم..‌.
اونجا بود که باور کردم میتونم نتیجه خوبی بگیرم و با روحیه ای که همیشه رفقا میدادن بعد از اتمام پروژه کارشناسی تلاشمو بیشتر کردم. در مورد دروس تخصصی روی هر ۳ تا درس سرمایه گذاری کنید. حتی اگه فکر می کنید توی درسی ضعف دارید کنارش نذارید و بیشتر ازش تست بزنید. من تقریبا توی تمام آزمون ها کمترین درصد تخصصیم ترمودینامیک بود ولی با تمرین مستمر بالاترین درصدم توی کنکور شد. تنها درسی هم که پیشنهاد می کنم کتاب مرجع براش بخونید خواص مکانیکیه، حتما یه خلاصه از کتاب دکتر اکرامی برای خودتون بنویسید. ریاضی و زبان رو هم حتما می دونین که توی رتبه های پایین خیلی تعیین کنندس زبان رو شده ۲ یا ۳ تست بزنین که من خودم لغات کنکورهای اخیر رو پیشنهاد می کنم.
ریاضی رو هم خیلی جدی بگیرید،خیلیا مثلا ریاضی مهندسی و ریاضی۲رو کنار میذارن ولی به نظرم تست هاشو خیلی راحت میشه زد. خب من تمام تلاشمو کرده بودم و آماده برای کنکور که نزدیک ۶هفته عقب افتاد.
با چند تا از دوستان تصمیم گرفتیم برای این زمان ۶ هفته ای آزمون های ایران مواد رو بدیم. شنیده بودم که مهندس صفر پور و همکارانشون روی پاسخنامه های آزموناشون حسابی وقت میذارن. وقتی سوالارو دیدم خیلی به نظرم جدید بود در صورتی که فکر میکردم خیلی آماده ام. تصمیم گرفتم تو این زمان زیاد، خیلی خوب آزمونا رو تحلیل کنم و از پاسخنامه ها یه خلاصه خوب بنویسم و توی این مدت چند بار مرور کنم. خدا رو شکر با این کار که به نظرم خیلی تاثیر داشت تونستم توی همه گرایش ها به جز سرامیک رتبه ۱رو کسب کنم و توی سرامیک هم ۲بشم.
امیدوارم با تلاش هاتون به نتیجه دل خواهتون برسین.
1+
این مطلب را می پسندم
  
اتاق فرار